sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Dzień Wszystkich Świętych

  1 listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. Tego dnia wspominamy naszych bliskich zmarłych – dziadków, przyjaciół, krewnych, znajomych, stawiając na pomnikach kwiaty, wianki i zapalając znicze. To dzień szczególny, ponieważ w towarzystwie najbliższych odwiedzamy groby tych, których najbardziej nam brakuje. W naszej tradycji to czas zadumy nad życiem i przemijaniem. To święto obchodzimy od IX wieku, kiedy to ustanowił je Papież Grzegorz IV. Od tego czasu jest to jedno z najważniejszych świąt w tradycji chrześcijańskiej.
Zwróćmy także uwagę na zapomniane nagrobki i zapalmy symboliczne światełko nie tylko tego dnia, ale każdego innego.
Pamiętajmy!
Aniela Florek i Barbara Rybeńska
Kółko Dziennikarskie
Skip to content