sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”
Umberto Eco
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł 29 września 2022 roku, w dniu urodzin Janiny Porazińskiej, wybranej na patronkę, pisarki tworzącej szczególnie utwory dla dzieci. Ten dzień okazał się bardzo przyjemny i pożyteczny, a zarazem szczęśliwy dla uczniów naszej szkoły, a szczególnie dla klas : Va, VIIIa i VIIId, ponieważ na lekcjach języka polskiego gościliśmy Panią Anię Nowak, do niedawna wieloletnią polonistkę naszej szkoły, teraz nauczyciela bibliotekarza Biblioteki Pedagogicznej Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile. Uczniowie mogli spotkać Panią Anię także w bibliotece szkolnej i na korytarzach szkoły.
Pani Ania przeczytała nam kilka wartościowych tekstów, m.in.: Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie autorstwa Alex’a Rovira : „Rzutki i gniew”, „Latarnia ślepca”, Bajki filozoficzne autorstwa Michel’a Piquemala : „Pałeczki z kości słoniowej”, „Król Salomon i zakochana mrówka”, ’’Bucefał i Aleksander Wielki”.
Stwierdziliśmy, że książki pomagają rozwijać wyobraźnię, poszerzają pamięć. Dzięki nim wzbogacamy słownictwo i znajomość gramatyki. Pozwalają czytelnikom przeżywać emocje, przenoszą w inny nieznany świat. Otwierają głowy na piękno słowa pisanego i zachęcają do samodzielnego czytania.
Do zobaczenia za rok !
Marlena Dubiał
Święto warto obchodzić każdego dnia, czytając choćby 10 minut dziennie, codziennie!
Skip to content