sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Na tropie poznańskich koziołków…

25 października wczesnym rankiem klasy drugie udały się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem naszego programu był Teatr Muzyczny. Uczestniczyliśmy w przedstawieniu pt. „Koziołek Matołek i zagadka ratuszowej wieży”. Podczas spektaklu wspólnie z Koziołkiem Matołkiem, poznańską Pyrą i Rogalem Świętomarcińskim „szliśmy” śladem zaginionych koziołków. Mieliśmy także możliwość zapoznać się z muzyką i tańcami ludowymi z różnych regionów Polski oraz miejscowymi legendami. Po przedstawieniu udaliśmy się na Stary Rynek, gdzie o godzinie 12.00 oglądaliśmy trykające się koziołki, które wróciły na ratuszową wieżę. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Rogala. Tam, oprócz lekcji w gwarze poznańskiej uczestniczyliśmy w warsztatach połączonych z wypiekiem tradycyjnego rogala świętomarcińskiego. Śmiechu i zabawy było co nie miara! Ze słodkościami w dłoniach wróciliśmy do autokaru i pojechaliśmy na obiad do Mc Donalds. Do domu wróciliśmy z pełnymi brzuchami, uśmiechami na twarzach oraz z workiem nowych doświadczeń i wiedzy o gwarze i poznańskich legendach. Katarzyna Kicza
Skip to content