sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Dzień Patrona w „Dwójce”

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do obchodów Dnia Patrona już od początku tygodnia. Najpierw przypomnieli sobie nasz hymn szkolny, potem uczyli się nowej piosenki o Januszu Korczaku. Na podstawie przygotowanych prezentacji multimedialnych zgłębiali wiedzę nt. Janusza Korczaka, jego życia i dokonań. Wykorzystując zdobytą wiedzę wykonali gazetkę o patronie i tematyczne karty pracy. Prośby Korczaka do rodziców zilustrowali w grupach w formie plakatów. Tymi plakatami ozdobili naszą szkołę. W poszukiwaniu złotych myśli naszego patrona udali się na klasowe podchody. Odszukali i wykonali wszystkie zadania. Z nich  poukładali „Złote myśli” Korczaka i udekorowali nimi klasy. Na uroczystym apelu wspólnie zaśpiewaliśmy „Piosenkę o Januszu Korczaku” Uskrzydlamy dzieci, a skrzydła które niosą w świat dziecięcych marzeń i rozwijają dzieci, wykonane z szablonów dziecięcych dłoni, są na jednej z naszych szkolnych ścian. Nad nimi widnieje napis „Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć” – Janusz Korczak. W tym miejscu każdy może sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka wspomagają, wspierają, wychowują, tłumaczą, rozwijają, kształtują, uczą i uskrzydlają swoich wychowanków. Ewa Sobkowska i Renata Mierzwa
Skip to content