sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

II Święto Patrona

8 grudnia obchodziliśmy w Dwójce II Święto Patrona – Janusza Korczaka. Uczniowie wszystkich klas przygotowywali się do tej uroczystości od dwóch tygodni, wykonując  różne zadania . Klasy młodsze wykonywały plakaty dotyczące praw dzieci według Korczaka oraz odbywały podchody klasowe połączone z szukaniem i układaniem cytatów Korczaka.

Klasy starsze wyszukiwały ciekawe cytaty z książek Korczaka, układały zadania matematyczne z Korczakiem w tle oraz projektowały i wykonywały kartki pocztowe zaadresowane do wybranych szkół, którym również patronuje Korczak. Kartki pocztowe wykonane przez uczniów, z  pozdrowieniami, zostaną wysłane do poszczególnych szkół.

Jury po dokładnym przeanalizowaniu wykonanych zadań wybrało jednogłośnie klasę 8b , jako tę, która w tym roku szkolnym po raz  pierwszy w historii szkoły, zasłużyła na statuetkę z mottem Korczaka:  „Zadaniem serca jest kochać”. Statuetka jest przechodnia, co oznacza, że w kolejnym roku szkolnym przejdzie pod opiekę innej klasy.

Szczególnym wydarzeniem obchodów II Święta Patrona był wzruszający apel, podczas którego uczniowie przypomnieli najważniejsze momenty z życia Korczaka, deklamowali wiersze i śpiewali piosenki.  Członkowie kółka teatralnego odegrali scenkę pt. „Prawa dzieci według Korczaka”.

Popisy uczniów podziwiała cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi, nagradzając je gromkimi brawami.

Punktem kulminacyjnym apelu było wręczenie przez wicedyrektor naszej szkoły,  panią Sylwię Sowińską statuetki zwycięskiej klasie, a pozostałym klasom pamiątkowych dyplomów oraz krówek, ufundowanych przez szkolny sklepik.

Po krótkiej przerwie klasy 4-8 wróciły do hali i rywalizowały w konkurencjach sportowych, a uczniowie klas młodszych z wychowawcami przeszli do swoich sal.

Na zakończenie obchodów Święta Patrona 2022/2023 uczniowie z różnokolorowych balonów tworzyli litery hasła „JANUSZ KORCZAK”. Po krótkim podsumowaniu udali się do domów.

Do zobaczenia za rok, na kolejnym Święcie Patrona!

J. Łukaszewska A. Jahnz
   
Skip to content