sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

II miejsce w XX Powiatowym Przeglądzie Widowisk Świątecznych w Krzyżu Wlkp.

17 stycznia 2023 r. Szkolne koło teatralne wraz z opiekunami panią Sylwią Sowińską i panem Wiesławem Stułką udali się do Krzyża Wielkopolskiego na XX Powiatowy Przegląd Widowisk Świątecznych. Na konkurs przygotowaliśmy przedstawienie pt.“Wigilia św. Mikołaja”, do którego scenariusz napisał pan Stułka. Młodzi aktorzy wcielili  się w bardzo różne role, zarówno pod względem wieku, temperamentu, jak i charakteru postaci. Było to nie lada wyzwanie dla 18 pełnych energii nastolatków. Pomogła w tym charakteryzacja postaci i odpowiednio dobrane kostiumy. Musieliśmy również zadbać o scenografię, w czym pomogli opiekunowie, panie ze świetlicy i panowie z obsługi.
Nasz teatr na XX Powiatowym Przeglądzie Widowisk Świątecznych w Krzyżu zajął II miejsce, raz dało nam kilka cennych wskazówek. W konkursowym przedstawieniu wystąpili: Katarzyna Białasik, Jagoda Maciejewska, Joanna Szkolik, Wiktoria Pilawska, Zofia Bytyń, Marta Dymek, Barbara Białasik, Aniela Florek, Barbara Rybeńska, Lena Sołtysiak, Ines Wachowiak, Patrycja Mróz-Godawa, Zofia Pertek, Weronika Rybarczyk, Michalina Frukowska, Oliwia Wusyk, Helena Rybeńska i Tymoteusz Henszke.
Do Czarnkowa powróciliśmy bardzo zadowoleni z piękną statuetką, dyplomem  i nagrodą rzeczową oraz motywacją do dalszej pracy.
Sylwia Sowińska
Skip to content