sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Obchody 104 rocznicy wyzwolenia Czarnkowa w czasie zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

  W słoneczne czwartkowe południe, 16 lutego 2023 r. uczniowie klasy VIIIa naszej „Dwójki” wraz z dwoma nauczycielkami, panią Julią Grot i panią Marleną Dubiał wybrali się na plac Wolności, aby uczcić swoją obecnością obchody 104 rocznicy wyzwolenia Czarnkowa w czasie zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Licznie zgromadzone dzieci, młodzież, nauczyciele, opiekunowie, emeryci, mieszkańcy Czarnkowa i okolic zajęli miejsca, po czym wspólnie i uroczyście odśpiewali hymn narodowy. Następnie w okolicznościowych przemówieniach wystąpili między innymi Pani poseł Maria Małgorzata Janyska oraz rodziny powstańców, którzy podkreślali ważność tego wydarzenia. Przy pomniku Powstańca Wielkopolskiego honorową wartę pełnili harcerze. Młodzież klasy mundurowej z Edukacji Lubasz w przepięknym szyku przeszła wokół placu Wolności, prezentując swoje umiejętności. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
Marlena Dubiał
Skip to content