sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Drzwi otwarte – relacja

„Nie można pytać życia o sens, można mu tylko sens nadać… Cała wielkość naszej przygody polega na życiu, które przychodzi do nas z pustymi rękoma, lecz opuścić nas może wzbogacone i przekształcone.” Romain Gary
Dwójka – dobry wybór, 4 marca 2023 r. w sobotę, pod tym hasłem odbyły się Drzwi Otwarte.
Tuż przed godziną 10 tłumnie stawili się przedszkolacy, być może przyszli uczniowie naszej szkoły wraz ze swoim rodzeństwem i rodzicami, aby obejrzeć naszą szkołę. Dobrze przygotowane sale były otwarte dla przyszłych uczniów szkoły i ich rodziców. Sale laboratoriów przyszłości, sala koła historycznego, sala koła dziennikarskiego, sale klas 1-3, sala logopedyczna, sala koła plastycznego, każda z bogatą ofertą. W każdej przedszkolak, przyszły pierwszoklasista mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.
Po zwiedzaniu sal nadszedł czas na gry i zabawy sportowe w sali gimnastycznej, a następnie koncert talentów w auli naszej szkoły. Celem koncertu było zaprezentowanie talentów najmłodszych dzieci jak i nieco starszej młodzieży, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają, i przekształcają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia.
Jako pierwsi pięknie zaprezentowali się uczniowie koła muzycznego „Płomyki” w piosence do słów polskiej noblistki, Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza”. Kolejną wspaniałą prezentacją był wiersz „Na straganie” Jana Brzechwy, którą zaprezentowali młodzi artyści kółka „Mały Artysta”. Tancerze kółka poderwali młodszą publiczność do wspólnych pląsów na scenie, wykonując dwa utwory „I see love” i „My name is Chicky”. Następnie w scenkach „Eterek”, „Wc piker” ,”Serce czy rozum?”, nieco starsza młodzież Koła teatralnego zaprezentowała swoje aktorskie talenty. Piosenki „Dont worry be happy” i „Pieski małe dwa” na bum bum rurkach wykonali najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Laureat wielu konkursów recytatorskich, uczeń klasy VI c zachwycająco zadeklamował wiersz „List do kolegi”. W piosence „Uśmiechnięta wiosna” mieliśmy okazję usłyszeć młode artystki zespołu „Iskierki”. Prezentacjom nie było końca. Publiczność wynagrodziła gromkimi brawami wszystkich uczestników koncertu. Słodki kącik z pysznymi wypiekami rodziców naszych uczniów oraz kawa, herbata przyciągały swoim zapachem i niebywałym smakiem. Reprezentanci Rady Rodziców pełnili dyżur w Słodkim kąciku, chętnie zapraszając dzieci i rodziców do kosztowania tych słodkości. Dekoracja na scenie dodała uroku auli szkoły, a niepowtarzalna atmosfera sprawiła to, że wielu chciało zostać dłużej. Rodzicom bardzo dziękujemy za wypieki, pomoc i wsparcie naszego koncertu talentów w ramach drzwi otwartych, i zgodnie z deklaracją, zapraszamy za rok. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych niezawodnych uczniów, bez których nie było by nas w tym miejscu i czasie… Jesteście niezastąpieni! Oliwia i Aleks z klasy VIIIa, w roli konferansjerów nadali kształt całemu koncertowi. Nad oprawą muzyczną całego koncertu czuwał niezawodny maestro – nasz muzyk. Wyrazy wdzięczności dla zespołu nauczycieli i pracowników obsługi za zaangażowanie, codzienną pracę, wielkie serce i życzliwość.
Organizatorzy uroczystości: Ewa Wenz, Marlena Dubiał
Skip to content