Dni, o których warto pamiętać – majowe święta

Obchodzony corocznie 1 maja to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy,  kojarzy się różnorako. Starsi pamiętają pochody ulicami miast z flagami, gołębiami, kwiatami,  w strojach galowych  i uroczystości organizowane przez władze komunistyczne. Dzisiaj dla młodszych dzień ten jest początkiem długiego weekendu, ale również świętem ludzi pracy, dniem wolnym. 2 maja  to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej,  jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto Narodowe 3 maja obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni nazywany także Wielkim. Powszechnie jest nazywane Konstytucją 3 maja. Upamiętnia przyjęcie w 1791 roku pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.
Ps Zapraszamy do patriotycznej zabawy.  Wstawcie pod postem na naszym szkolnym Facebooku stare pamiątkowe zdjęcia Waszych pradziadków, dziadków, rodziców z dawnych pochodów pierwszomajowych.  Podajcie rok, w którym odbył się pochód.
Młodzi patrioci z Kółka Dziennikarskiego
Aniela Florek, Tymoteusz Henszke, Franciszek Maćkowiak