SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE – „Nasz pomysł na ochronę środowiska”

Cóż to był za wyjątkowy dzień! 16 maja wzięliśmy udział w uroczystej gali podsumowującej VIII edycję wojewódzkiego konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” – „Grasz dbasz o środowisko”. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu był Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Celem konkursu jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla wspólnych dóbr występujących w otaczającym nas świecie. Trzyosobowy zespół, w składzie: Marta Chwarścianek z klasy VI b , Stanisław Rybarczyk oraz Maks Geremek z klasy VIII b, wykonali projekt gry terenowej „NA TROPIE CZARNKOWSKIEJ PRZYRODY”. Uczniowie naszej szkoły zdobyli II wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych. Otrzymali nagrody rzeczowe – tablety i nagrodę pieniężną dla szkoły.

Bardzo serdecznie dziękuję Wam za zaangażowanie i życzę dalszych sukcesów.
Gra terenowa (ulotka z mapą i zadaniami) do pobrania na stronie szkoły. Zachęcamy do zabawy.

Izabela Skrzypczak-Szutowicz