Wycieczka do Warszawy

W połowie maja wychowawcy klas 5a i 6a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie, pan Krzysztof Majewski i pan Maciej Mituta zorganizowali z pomocą biura podróży Gaja trzydniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia stolica przywitała nas deszczem, w którego strugach obserwowaliśmy uroczystą zmianę wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zwiedzaliśmy historyczny zespół miasta z Traktem Królewskim oraz m.in. Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, gdzie dowiedzieliśmy się o wielkich Polakach związanych z tym miejscem, ale już we wtorek pogoda dopisała. W Centrum Nauki Kopernik dzieci mogły własnoręcznie doświadczyć nauki a z wizyty na Stadionie Narodowym szczególnie cieszyli się nasi mali piłkarze i kibice. W Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie wspaniała pani przewodnik udowodniła, że lekcja muzealna nie musi być nudna. Następnie podziwialiśmy architekturę i poznaliśmy historię powstawania Świątyni Opatrzności Bożej a w Łazienkach Królewskich poznawaliśmy historię m.in. Belwederu z naszym pilotem w pięknych okolicznościach przyrody. Główną atrakcją ostatniego dnia były szaleństwa w parku wodnym Suntago. W czasie wycieczki opiekę nad grupą oprócz wychowawców sprawowało kilkoro rodziców a dzięki dofinansowaniu z programu „Poznaj Polskę” Ministerstwa Edukacji i Nauki koszt wyjazdu nie był wysoki. Wspomnienia z wycieczki na pewno pozostaną długo w pamięci uczestników.

Maciej Mituta