Zostań Mistrzem Ortografii

W poniedziałek, 15 stycznia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im.Janusza Korczaka w Czarnkowie odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny ” Zostań Mistrzem Ortografii”, który zgromadził mistrzów ortografii klas IV-VIII. Konkurs miał na celu rozwijanie kompetencji i zainteresowań ortograficznych, integrację międzyklasową, promowanie i krzewienie kultury języka ojczystego. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad polskiej ortografii. Podzieleni na dwie kategorie wiekowe  uczniowie przeszli do dwóch sal, tam nastąpiła część właściwa, bardzo trudne dyktando ortograficzne z wieloma pułapkami ortograficznymi. Komisja konkursowa w składzie : p. Jolanta Góral i p. Marlena Dubiał – nauczycielki języka polskiego wyłoniła szkolnych Mistrzów Ortografii; w kategorii kl.IV- VI – Mistrz Ortografii – Barbara Koblańska, kl.V c, II i III m. – nie przyznano, wyróżnienie – Igor Lalasz, kl.IV c, w kategorii kl.VII- VIII – Mistrz Ortografii – Tymoteusz Hajman, kl.VIIIa, II i III m.- nie przyznano , wyróżnienie – Olga Gmyrek ,kl.VII c. Uczniom serdecznie gratulujemy znajomości zasad polskiej ortografii oraz życzymy kolejnych sukcesów na niwie ortografii ! Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe oraz nagrody rzeczowe na konkurs.
Organizator Konkursu – Marlena Dubiał