Bloksy

W naszej „Dwójce” podczas zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia ucznia, zazwyczaj przed zakończeniem działu rozwiązujemy bloksy jako powtórzenie wiadomości z matematyki przed sprawdzianem. Bloksy to spis z zadaniami o różnorodnej tematyce matematycznej. Dzięki powtórce z bloksami jeszcze lepiej utrwalamy materiał. Na bloksach znajdują się różne zadania. Jeśli obliczy się je prawidłowo, dadzą wynik, którego  należy poszukać na „zakratkowanym” kwadracie. Po wykonaniu i dokładnym pokolorowaniu powstają piękne rysunki, rozmaite figury i kształty. Wszyscy bardzo polubiliśmy bloksy. Nie są to zwykłe zajęcia! Dzięki bloksom ułatwiamy zapamiętywanie ważnych informacji, na przykład wzory.
Aniela Florek Kółko dziennikarsko – medialne