sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Drzwi otwarte – „Wystartuj z Dwójką”

W piątek, 1 marca 2024r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie odbyły się Drzwi Otwarte. O godzinie 17.00 w murach naszej szkoły stawili się przedszkolacy, być może przyszli uczniowie wraz ze swoim rodzeństwem i rodzicami, aby zwiedzić naszą szkołę i wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez uczniów i nauczycieli. Przy wejściu do szkoły przywitał ich Pan Kleks. Dobrze przygotowane sale były otwarte dla przyszłych uczniów szkoły i ich rodzeństwa oraz rodziców, a także naszych absolwentów. Sale: koła historycznego, języka polskiego i języków obcych, sale klas 1-3, sale: logopedyczna, techniki, biologii, geografii, matematyki, informatyki, chemii, biologii oraz hala sportowa, każda z bogatą ofertą, pod czujnym okiem życzliwych nauczycieli – specjalistów. W każdej z nich przedszkolak, przyszły pierwszoklasista mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. W sali języka polskiego każdy mógł wziąć udział w niezwykłej lekcji kleksografii, którą „nadzorowała” Pani Kleks we własnej osobie. Pracownia języka angielskiego zachęcała do wzięcia udziału w grach i zabawach językowych, geografii – wabiła różnokolorowymi kamieniami i minerałami, które można było zobaczyć „na żywo”, fizyki – prezentowała fizykę wokół nas, informatyki – przyciągała wydrukami z drukarki 3D, robotami Lego Spike oraz Photon’em, okularami Oculus Quest, które przenoszą w wirtualną trójwymiarową rzeczywistość. W pracowni techniki – starsi koledzy prezentowali użycie imadła i dalszą obróbkę materiałów, zaś w biologicznej – można było obejrzeć preparat pod mikroskopem, a w chemicznej – przeprowadzić ciekawe doświadczenie, natomiast w salach klas 1-3 każde dziecko mogło wziąć udział w interesujących zajęciach, z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. W sali logopedycznej odbywały się ćwiczenia buzi i języka, można było zagrać w grę logopedyczną czy wykonać zadanie na tablicy multimedialnej. Po zwiedzaniu sal nadszedł czas na rywalizację sportową – gry i zabawy sportowe w hali, pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego.
Po zwiedzaniu nadszedł czas na koncert talentów Dwójki, który miał miejsce w auli naszej szkoły. Dyrektor szkoły, Pani Bożena Zembik powitała licznie przybyłych gości, w tym wyjątkowego gościa tego wieczoru, Posła na Sejm RP a zarazem Senatora – Pana Adama Szejnfelda. Pan Adam Szejnfeld ogłosił wyniki konkursu literackiego pt.„List do taty”, którego jest organizatorem. Laureatką II miejsca została uczennica naszej szkoły – Urszula Miszke, która napisała wzruszający list do taty. Uczniowie, którzy wzięli udział w tym konkursie również otrzymali dyplomy i upominki z rąk pana Senatora, który w swoim przemówieniu podkreślił, że jest zaszczycony i zachwycony naszą szkołą. Następnie nadszedł czas na koncert talentów „Dwójki”. Jako pierwsi pięknie zaprezentowali się uczniowie Koła Wokalnego „Zarys” w piosence „Witajcie w naszej bajce”. Kolejną wspaniałą prezentacją były postacie z bajek i książek, które przepięknie przebrane kroczyły korytarzami naszej szkoły niczym prawdziwi bohaterowie literaccy. W wierszu „Lokomotywa” zaprezentowało się wspaniałe trio z klasy 3a. Młodzi artyści w bardzo emocjonujący sposób zinterpretowali utwór Juliana Tuwima.
Kolejnym punktem naszego programu był występ Koła „Mały Artysta”, które przedstawiło nam tańce – Disco Star i Freestyle. Tancerze poderwali młodszą publiczność do wspólnych pląsów na scenie. Następnie w wierszu „Żuraw i czapla” , nieco starsza młodzież Koła Teatralnego zaprezentowała swoje aktorskie talenty.
Piosenka „Kaczka – Dziwaczka” w wykonaniu naszej uczennicy z klasy III c wprowadziła nas w wesoły nastrój, tym bardziej, że na scenie oprócz kaczki pojawiły się również wesołe kurczaki, które pełne radości poruszały się po całej scenie.
Nieco później na naszej „Dwójkowej” estradzie zaprezentował się kolejny uzdolniony uczeń, Marcel, być może przyszły raper i autor tekstów, przedstawiając nam swoją piosenkę o klasie. Wokół Marcela zgromadzili się uczniowie, którzy tańczyli w takt muzyki.
Piosenka ” Jestem twoją bajką” w wykonaniu naszych uzdolnionych artystek z Koła Wokalnego „Zarys” wprowadziła nas po raz kolejny w bajkowy nastrój. Prezentacjom nie było końca!
Prezentacja multimedialna, widziana okiem fotoreporterów i dziennikarzy pokazała wszystkim codzienne życie szkoły. Ostatnim punktem naszego koncertu był taniec Minionków, który poderwał publiczność do wspólnej zabawy.
Bajkowy Kącik przyciągał ciepłym światłem, wspaniałymi pozycjami czytelniczymi i wygodnym miejscem, w otoczeniu postaci bajek. Rodzice pod okiem Pani Przewodniczącej Rady Rodziców stanęli na wysokości zadania, częstując smacznymi wypiekami i napojem. Dziękujemy za wspaniałą konferansjerkę dwóm zdolnym uczennicom – Anielce i Marcie z klasy 6a, które świetnie poradziły sobie z kolejnym wyzwaniem.
Publiczność wynagrodziła gromkimi brawami wszystkich uczestników koncertu. Dekoracja na scenie dodała uroku auli szkoły – postacie, maskotki i cytaty ze znanych bajek i książek. Niepowtarzalna atmosfera sprawiła to, że wiele osób chciało zostać dłużej. Rodzicom uczniów bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie naszego koncertu. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych uczniów, bez których nie byłoby nas w tym miejscu i czasie… Nad oprawą muzyczną całego koncertu czuwał niezawodny Maestro – nasz Pan Rysiu. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za pomoc i zaangażowanie w organizację Drzwi Otwartych.
Organizatorzy uroczystości: Ewa Wenz, Marlena Dubiał
 
Skip to content