Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w SP2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie

W tym roku szkolnym po raz drugi świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, które ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.
Z tej okazji wolontariusze szkolnego Klubu Siła Serca pomagali w przygotowaniu wystawy prac uczniów, umieszczonej  na holu przy sklepiku szkolnym. Dzieci z klas młodszych wykonały piękne plakaty, a ich starsi koledzy prezentacje i filmy związane z tematyką autyzmu, sposobach wsparcia, potrzebie tolerancji i szacunku wobec osób postrzegających świat inaczej.
Mamy nadzieję, że wspólne działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.
Jolanta Łukaszewska
Anna Jahnz