sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Najlepsi z Najlepszych

          „Najlepsi z Najlepszych” to uroczysta gala, która na stałe wpisała się w tradycję Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie. Chcemy i będziemy kultywować tę tradycję z nadzieją, że nie zabraknie nam kolejnych nagradzanych pokoleń uczniów.
Uroczystość wyłoniła  zdobywców tytułów „Najlepsi z Najlepszych” 2023/2024, składała się z trzech części – pierwsza poświęcona edukacji wczesnoszkolnej , druga to część naukowa klas 4-8 i trzecia część sportowa, a pomiędzy nimi muzyczno – taneczne, małe „przerywniki”. Uroczystości przyświecało motto:
Sukcesu nie da się osiągnąć bez talentu, jasno określonego celu i ciężkiej pracy”. Na początku koncertu przemawiały panie:  dyrektor Bożena Zembik i wicedyrektor Sylwia Sowińska, które pogratulowały uczniom osiągnięć na różnych płaszczyznach, zarówno w szkole, jak i poza nią. Rozdane zostały certyfikaty z języka angielskiego Akademii Języka Angielskiego w Czarnkowie, nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Czarnkowie za systematyczne oszczędzanie w SKO oraz nagrodzono dyplomami za pracę na rzecz wolontariatu „Siła Serca”.
Podczas uroczystej gali wyróżniono i nagrodzono uczniów, którzy znają przepis na młodego artystę: 1% talentu,  9% szczęścia, 90% pracy. Autorem słów jest Ignacy Jan Paderewski. Uczniowie naszej „Dwójki” brali dział w różnych konkursach artystycznych, sportowych i przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim, powiatowym, rejonowym i szkolnym.
W sporcie najważniejsze osiągnięcie to I miejsce w skoku wzwyż w Mistrzostwach Wielkopolski w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej.
Najlepszym z Najlepszych sportowcem naszej szkoły w  kategorii dziewcząt klas 4-6 została Ines Wachowiak z  kl. 6b, w kategorii chłopców klas 4-6 Hubert Szkolik z kl.4a, w kategorii dziewcząt klas 7-8 Lena Sołtysiak z kl.7a i chłopców klas 7-8 Adam Wojnarowski z kl.7c.
Podczas koncertu zaprezentowały się dziewczynki ze Studia Piosenki oraz dziewczynki z kółka tanecznego, które zachęcały wszystkich z widowni do wspólnego tańca. W części naukowej wręczono dyplomy i upominki, łącznie 133 uczniom oraz medale, i nagrody 20 najlepszym sportowcom.
Nagrody naszym uczniom ufundowała Rada Rodziców przy SP2 i firma Steico.
Organizatorzy uroczystości Ewa Wenz, Marlena Dubiał, Agata Mazurek, Wiesław Stułka gratulują nagrodzonym. Dziękujemy wszystkim za udział i dobrą zabawę.
  „Talent określa, co człowiek robi.   Nie określa, kim człowiek jest.     Kiedy wiesz, kim jesteś,  możesz dokonać wszystkiego.”
Ewa Wenz i Marlena Dubiał
Skip to content