Najlepsi z Najlepszych

„Najlepszy z Najlepszych” to uroczysta gala, która na stałe wpisała się w tradycję Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie. Chcemy i będziemy kultywować tę tradycję z nadzieją, że nie zabraknie nam kolejnych nagradzanych pokoleń uczniów.
Uroczystość wyłoniła zdobywców tytułów „Najlepszy z Najlepszych” 2022/2023, składała się z trzech części – pierwsza poświęcona edukacji wczesnoszkolnej , druga, była to część naukowa klas 4-8 i trzecia cześć sportowa, a pomiędzy nimi muzyczno – taneczne małe „przerywniki”. Na początku koncertu przemawiała pani dyrektor szkoły, wręczyła uczniom dyplomy za całoroczny udział w zajęciach Kolorowego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz międzynarodowe certyfikaty z języka angielskiego w Akademii Języka Angielskiego w Czarnkowie. Laureatami najważniejszej kategorii tj.
Najlepszy z Najlepszych Ósmoklasistów zostali Piotr Dzięcielak i Stanisław Dzięcielak.
Piotr jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, finalistą Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, zajął I miejsce w Szkolnym Konkursie „ Najlepszy Fizyk” oraz III miejsce „Flagi państw świata”
Stanisław jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego i Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, zajął I miejsce w Szkolnym Konkursie „Najlepszy Fizyk” oraz „Flagi państw świata”
Podczas uroczystej gali wyróżniono i nagrodzono uczniów, którzy brali dział w różnych konkursach artystycznych, sportowych i przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim, powiatowym, rejonowym i szkolnym.
W sporcie najważniejsze osiągnięcie to X miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt w składzie: Julia Maćkowiak, Joanna Szkolik, Jessica Frąckowiak, Martyna Kluczka, Jagoda Szulejko, Nadia Girus, Zofia Ruta.
Najlepszym z Najlepszych sportowcem naszej szkoły w kategorii dziewcząt klas 4-6 została Michalina Frukowska z kl. 4c, w kategorii chłopców klas 4-6 Adam Wojnarowski z kl.6c, w kategorii dziewcząt Julia Maćkowiak z kl.8b i w kategorii chłopców klas 7-8 Łukasz Grot z kl.8a.

Podczas koncertu zaprezentowały się dziewczyny z zespołu Iskierki i Płomyki w piosence oraz dziewczynki z kółka tanecznego, które zachęcały wszystkich z widowni do wspólnego tańca.
W części naukowej łącznie wręczono dyplomy i upominki 127 uczniom oraz medale i nagrody 20 sportowcom.
Nagrody naszym uczniom ufundowała Rada Rodziców przy SP2, firmy – Luvena i Steico.
Organizatorzy uroczystości Ewa Wenz, Agata Mazurek, Wiesław Stułka gratulują nagrodzonym. Dziękujemy wszystkim za udział i dobrą zabawę.
Ewa Wenz