Pudełka lekturowe – sposób na każdą lekturę

Na lekcjach języka polskiego w klasach IVb,IVc i Vb podczas ostatnich zajęć uczniowie z wielką radością prezentowali pudełka lekturowe, które przygotowali podczas czytania i omawiania lektur szkolnych: ” Król Maciuś Pierwszy” J. Korczaka oraz „Opowieści z Narnii” C.S.Lewis’a. W pudełkach po butach wyczarowali taki świat, jaki sobie wyobrazili, wkładając tycie przedmioty, zwierzęta zrobione z klocków Lego, przedmioty kojarzące się z przeczytaną książką, ulepione z plasteliny oraz różne inne elementy, pochodzące z zasobów domowych. Kreatywność wszystkich była ogromna. Uczniowie potrafili pokazać własną wrażliwość i indywidualny odbiór dzieła literackiego. Przechowujcie je do egzaminu ósmoklasisty albo dłużej!
Marlena Dubiał