Polskie drzewa – internetowa mapa drzew

Organizatorzy akcji chcą zinwentaryzować drzewa w polskich miastach na ogólnopolskiej mapie umieszczonej w domenie drzewa-polska.pl

Inwentaryzacja drzew ma walor edukacyjny, zaangażowani Wolontariusze mogą poznawać nowe gatunki drzew, oceniać kondycję drzewostanu, choroby drzew i śledzić stopnie wzrostu. Ta praca integruje i rozwija aktywność obywatelską, łącząc pokoleniowo społeczność lokalną.

Wszelkie czynności prowadzone są na świeżym powietrzu, podczas specjalnej „wyprawy inwentaryzacyjnej” lub podczas spacerów co stanowi zdrową alternatywę spędzania wolnego czasu – szczególnie w dobie po pandemii.

Szkolny Klub Wolontariatu jest zaangażowany w tą ogólnopolską akcję inwentaryzowania drzew. W ramach inwentaryzacji wolontariusze liczą, mierzą, rozpoznają drzewa rosnące w naszej okolicy. Informacje wraz ze zdjęciem drzewa są zamieszczane w bazie danych i udostępniane na stronie internetowej https://drzewa-polska.pl/

Do tej pory na mapie zamieściliśmy 16  drzew.