XVIII Rajd Gimnazjalisty

27 września 2016 roku odbył się XVIII Rajd Gimnazjalisty „Być uczniem – jak to hasło brzmi zaszczytnie…”. Wydarzenie przygotowały klasy IIc, z wychowawczynią panią Agatą Mazurek oraz klasa IIb, z wychowawczynią panią Anną Jahnz z Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie. Rajd ten był przygotowany na powitanie pierwszoklasistów i miał na celu symboliczne włączenie ich we wspólnotę gimnazjum. Wszystko zaczęło się w auli Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie, gdzie przedstawiony został plan rajdu oraz odbyły się pierwsze konkurencje. Uczniowie usłyszeli kilka pokrzepiających słów od nauczycieli i wyruszyli w drogę. Pierwszoklasiści mieli za zadanie wytypować ze swoich klas najsilniejszych, najbardziej wytrzymałych i najzdolniejszych uczniów, którzy musieli zmierzyć się ze sobą w rozmaitych konkurencjach na trasie Czarnków-Śmieszkowo. Kiedy już dotarli do celu tj. Sali Wiejskiej w Śmieszkowie, byli mile zaskoczeni, ponieważ tam czekały na nich przygotowane przez rodziców domowe wypieki oraz ciepła grochówka z tzw. „DUŻEGO KOTŁA”. W czasie posiłku był czas na rozmowy i podzielenie się wrażeniami oraz na integrację z młodszymi kolegami. Po powrocie do Gimnazjum w Czarnkowie został ostatecznie ogłoszony zwycięzca tegorocznego rajdu, czyli klasa Ib. Pogoda dopisała, rajd przyniósł wiele pozytywnych wrażeń. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego rajdu.

Joanna Just

klasa 2c