SUKCES MATEUSZA

"Uczymy się nie dla szkoły,

lecz dla życia"

Seneka Młodszy

Mateusz Magdziarz uczeń klasy 3B Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla Uczniów Gimnazjów Województwa Wielkopolskiego. Nauczycielem uczącym fizyki i przygotowującym ucznia do konkursu jest mgr Grzegorz Staniszewski.

Uroczysta gala rozdania nagród miała miejsce 11 kwietnia br. w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Laureaci odebrali zaświadczenia i nagrody z rąk Wielkopolskiego Wicekuratora Oświaty pana Krzysztofa Błaszczyka.

Warto być laureatem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, ponieważ laureat zwolniony jest z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego. W pierwszej kolejności przyjmowany jest do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów zawartych w statutach szkół.

Mateuszowi serdecznie gratulujemy!

Izabela Skrzypczak-Szutowicz