Ambulans u pierwszoklasistów

Jakie było zdziwienie uczniów klasy I A, kiedy to przed szkołę podjechała karetka pogotowia ratunkowego wraz z zespołem ratownictwa medycznego.

Było to spotkanie zorganizowane przy okazji zajęć nt dbania o zdrowie.

W trakcie spotkania ratownicy przeprowadzili pogadankę, podczas której przedstawili małym uczniom szczegóły swojej pracy oraz zaprezentowali sprzęt ratowniczy znajdujący się w karetce pogotowia.

Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska wyposażenie karetki, przyjrzenia się urządzeniom, założenia plecaka ze sprzętem, temblaka, czy kołnierza ortopedycznego, chętnie siadały na krzesełku do transportu chorych.Mimo chłodnego dnia, uczniowie brali aktywny udział w dyskusji na temat pracy zespołu medycznego i zastosowania sprzętów medycznych.Dużo radości sprawił im przejazd karetki na sygnałach świetlnych i dźwiękowych.

Dziękujemy pani  Annie Jaworowicz oraz panom ratownikom medycznym za przyjęcie zaproszenia i umożliwienie przeprowadzenia tegoż jakże ciekawego i na pewno niezapomnianego spotkania.

Beata Cybel wraz z wychowankami klasy 1A