sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Choć ich życia promień zgasł, to myśli są ciągle w nas…                                                     

,,Choć ich życia promień zgasł, to myśli są ciągle w nas. Zapalamy, więc światełko pamięci, niech płonie cały czas.” Czas zadumy. 1 listopada każdego roku wspominamy naszych bliskich. Tradycyjnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w słoneczne piątkowe przedpołudnie 25 października 2019 roku udali się na cmentarz parafialny. Alejkami pełnymi barwnych jesiennych liści młodzi ludzie powędrowali do najstarszej części cmentarza gdzie przy fragmentach pomników zostawili światełka pamięci. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się gotyckim literom i próbowali odczytać najstarsze daty i nazwiska. Kolejnym krokiem było przejście do dwóch pomników. Przy pomniku – kamieniu uczniowie przypominali jakie wydarzenia upamiętniają daty na nim umieszczone. Ostatnie kroki skierowali do swoich bliskich wspominając ich imiona i historię. Eliza Rychlewska            
Skip to content