sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH – PODSUMOWANIE

Dobiegł końca Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, przyszedł czas podsumowań! W każdym tygodniu miesiąca października na uczniów naszej szkoły czekały niespodzianki i konkursy. Pierwszy tydzień związany był z hasłem: „Nauczycielu poczytaj mi…” Nauczyciele zapraszali uczniów w czasie długiej przerwy na słuchanie czytanych bajek, opowiadań lub fragmentów książek. Drugi tydzień to tydzień konkursu plastycznego „Wyobraź sobie siebie w świecie Twojej ulubionej książki”. Uczniowie wykonywali dowolną techniką plakaty zawierające hasło konkursu. Jury wśród licznych prac wyłoniło najciekawsze: I miejsce:      Martyna Miechowiecka klasa 2B II miejsce:     Lena Rączka klasa 3B Amelia Macyszyn klasa 3A III miejsce:   Oliwia Węgierek klasa 3B Maja Stelcer klasa 3A Wyróżnienie: Lidia Krzemińska klasa 3B, Jagoda Górska klasa 1C, Gabriela Pawłowska klasa 3B, Marta Chwarścianek klasa 3B. W trzecim tygodniu w bibliotece szkolnej na czytelników czekały słodkie upominki. Czytelnicy wypożyczali, czytali i opowiadali o książce, a w zamian za to częstowani byli „słodkością”. W czwartym tygodniu obchodzonego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się konkurs „Mistrz pięknego czytania”. Była to już czwarta edycja corocznego konkursu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie klas IV – VIII oczarowywali komisję pięknym czytaniem wcześniej wybranego fragmentu ulubionej książki. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięscy. Przy ocenie brano pod uwagę zarówno poprawność językową, jak i stronę emocjonalną przekazu. Przyznano tytuły mistrza pięknego czytania w dwóch kategoriach klasy IV-VI: Gaja Michalska – „Mistrz pięknego czytania” Zofia Ruta – wyróżnienie klasy VII-VIII: Lidia Tomaszewska –  „Mistrz pięknego czytania” Iga Michalska –wyróżnienie Oliwia Szwed -wyróżnienie Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz oceny z języka polskiego, a wyłonieni przez jury mistrzowie otrzymają nagrody podczas uroczystości „Najlepsi z najlepszych”. Ostatni tydzień poświęcony został najmłodszym uczniom naszej szkoły. Pierwszaki otrzymały karty biblioteczne, zostały zapoznane z regulaminem biblioteki i zasobami przeznaczonymi dla ich przedziału wiekowego, przez co stali się pełnoprawnymi użytkownikami szkolnej biblioteki. Zapraszamy Was do odwiedzania biblioteki przez cały rok szkolny. Życzymy dalszych sukcesów oraz przyjemności z czytania kolejnych fascynujących książek. Beata Cybel Izabela Skrzypczak-Szutowicz                                  
Skip to content