MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH – PODSUMOWANIE

Dobiegł końca Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, przyszedł czas podsumowań!

W każdym tygodniu miesiąca października na uczniów naszej szkoły czekały niespodzianki i konkursy.

Pierwszy tydzień związany był z hasłem: „Nauczycielu poczytaj mi…” Nauczyciele zapraszali uczniów w czasie długiej przerwy na słuchanie czytanych bajek, opowiadań lub fragmentów książek.

Drugi tydzień to tydzień konkursu plastycznego „Wyobraź sobie siebie w świecie Twojej ulubionej książki”. Uczniowie wykonywali dowolną techniką plakaty zawierające hasło konkursu.

Jury wśród licznych prac wyłoniło najciekawsze:

I miejsce:      Martyna Miechowiecka klasa 2B

II miejsce:     Lena Rączka klasa 3B

Amelia Macyszyn klasa 3A

III miejsce:   Oliwia Węgierek klasa 3B

Maja Stelcer klasa 3A

Wyróżnienie: Lidia Krzemińska klasa 3B, Jagoda Górska klasa 1C, Gabriela Pawłowska klasa 3B, Marta Chwarścianek klasa 3B.

W trzecim tygodniu w bibliotece szkolnej na czytelników czekały słodkie upominki. Czytelnicy wypożyczali, czytali i opowiadali o książce, a w zamian za to częstowani byli „słodkością”.

W czwartym tygodniu obchodzonego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się konkurs „Mistrz pięknego czytania”. Była to już czwarta edycja corocznego konkursu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie klas IV – VIII oczarowywali komisję pięknym czytaniem wcześniej wybranego fragmentu ulubionej książki.

Jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięscy. Przy ocenie brano pod uwagę zarówno poprawność językową, jak i stronę emocjonalną przekazu.

Przyznano tytuły mistrza pięknego czytania w dwóch kategoriach

klasy IV-VI:

Gaja Michalska – „Mistrz pięknego czytania”

Zofia Ruta – wyróżnienie

klasy VII-VIII:

Lidia Tomaszewska –  „Mistrz pięknego czytania”

Iga Michalska –wyróżnienie

Oliwia Szwed -wyróżnienie

Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz oceny z języka polskiego, a wyłonieni przez jury mistrzowie otrzymają nagrody podczas uroczystości „Najlepsi z najlepszych”.

Ostatni tydzień poświęcony został najmłodszym uczniom naszej szkoły. Pierwszaki otrzymały karty biblioteczne, zostały zapoznane z regulaminem biblioteki i zasobami przeznaczonymi dla ich przedziału wiekowego, przez co stali się pełnoprawnymi użytkownikami szkolnej biblioteki.

Zapraszamy Was do odwiedzania biblioteki przez cały rok szkolny.

Życzymy dalszych sukcesów oraz przyjemności z czytania kolejnych fascynujących książek.

Beata Cybel

Izabela Skrzypczak-Szutowicz