sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Wspomagamy słodziaki – psiaki lub kociaki”

W naszej szkole miesiąc grudzień kojarzył się uczniom nie tylko ze świętami Bożego Narodzenia. Przez ostatni czas uczniowie w tym całym przedświątecznym zgiełku myśleli również o tych, którym do szczęścia brakuje coś zupełnie innego, a mianowicie – ogrzewana buda, smaczna karma, czy ciepłe legowisko. O kim mowa? O podopiecznych schroniska dla zwierząt „Przytulisko u Wandy” w Przyborówku. Z dniem 20 grudnia 2019 roku zakończyliśmy zbiórkę karmy dla psów i kotów oraz koców, ręczników i polarów do ogrzewania legowisk. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i niezwykłą chęcią niesienia pomocy bezbronnym zwierzętom. Zebraliśmy bardzo duże ilości darów, które zostały przekazane w styczniu do schroniska. Radość w oczach opiekunów była ogromna, ale ta w oczach ich podopiecznych jeszcze większa. Dzięki uprzejmości opiekunów miałyśmy również możliwość obejrzenia schroniska „od środka” i przywitać się z kudłatymi pupilami. Prawie każdy z nich w swoim spojrzeniu miał wyrysowane hasło „Zabierz mnie do domu!”. No cóż, nie każdego stać na taki czyn, gdyż idąc za słowami z „Małego Księcia” – „Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.” Katarzyna Kicza
Skip to content