sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Z Betlejem dla Czarnkowian

Nie było miejsca dla Ciebie / w Betlejem w żadnej gospodzie (…) [o. Józef Łaś], ale znalazło się 3 stycznia 2020 roku, już po raz VI, w Szkole Podstawowej nr 2 w Czarnkowie podczas Koncertu Noworocznego Hej kolęda, kolęda. Wypełniona po brzegi widownią i artystami aula szkoły, tego wieczora nabrała innego wymiaru. Wszystkich zgromadzonych powitali prowadzący Małgorzata i Paweł Zajda,a uroczystego otwarcia dokonała dyrektor szkoły pani Bożena Zembik. Dzięki oficjalnemu patronatowi Rady Miasta Czarnków, Parafii Rzymskokatolickiej pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana i Szkoły Podstawowej nr 2 społeczność, nie tylko miejska, mogła przedłużyć sobie czas Bożego Narodzenia o niespełna dwie godziny i śpiewać wspólnie z wykonawcami różnego rodzaju kolędy i pastorałki. Niepowtarzalny klimat dało się odczuć już podczas pierwszego występu. W tym roku było bardzo przyjaźnie i rodzinnie… Tradycyjnie już spotkanie inicjowała piosenka patronacka Hej kolęda, kolęda, którą zaśpiewała M. Zajda przy akompaniamencie Grzegorza Staniszewskiego – byłego dyrektora SP2. Mogliśmy usłyszeć takich wykonawców jak: Karolina Gwiaździńska, Hanna Wardyńska, Lidia Relis, Karolina Sroka, Agnieszka Piasecka-Kłos, Stanisława Horoszkiewicz-Wołk, Beata Jurczyńska, Aleksandra Matecka-Świętek, Magdalena Ceglarz, Agnieszka Sierszuła, Ryszard Bryk i Krzysztof Maćkowiak – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, zespół „Na piątym progu”, w którego skład wchodzą Julia Kołodziejczak, Halszka Kościelska, Dominika Florek i Zbigniew Rolniczak, zespół Grygiel band w składzie mama Ewa, tata Jakub, córka Miriam i wujek Z. Rolniczak. Maciej Staniszewski dumnie z dziadkiem G. Staniszewskim wspólnie zagrali kolędę na pianinie. Helena Rybeńska pięknie śpiewała do akompaniamentu pana Grzegorza. Zuzanna Fornal z mamą Pauliną, Zofia Młynarska z mamą Jolantą, Iga Andrzejewska z mamą Anną, Barbara Rybeńska z mamą Beatą, Aleks Nowak z mamą Agnieszką i Łukasz Balcius z mamą Agnieszką uraczyli widownię naprawdę rodzinnym wykonaniem. W naszym mieście nie brakuje osób uzdolnionych muzycznie. Jedni uzdolnieni są mniej, inni więcej. Tych bardziej uzdolnionych finansowo wspomaga Miasto Czarnków i ich wykonań też mogliśmy wysłuchać. Byli to: Aleksandra Maćkowiak, Dawid Dziedzic, Katarzyna Izydor i Zuzanna Wylegała. Czarnkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentował zespół „Carmin”, który swoim występem dowiódł, że muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale również zbliża pokolenia. I to również było widać podczas występu redaktora „Nadnoteckich Ech” pana Marka Ambickiego, który wystąpił z zespołem „Iskierki” (uczniowie kl. I-III SP2). Członkowie Akademii biegowej KAMA run zdobyli serca publiczności – po ich remixie piosenki Skaldów i zachęcie do zdrowego, sportowego trybu życia niejeden odtąd będzie biegał z wesołą piosenką na ustach. Ostatni utwór tego wieczora zaśpiewał nauczycielski team ze Szkoły Podstawowej nr 2. Boże Narodzenie to czas pojednań / kolęda jak hymn / zło chcesz pożegnać / (…) ze złem chcesz zerwać / (…) nie wahaj się, warto / uwierz (…)[Patrycja Kosiarkiewicz, Łukasz Bartoszak] i tak Koncert podsumowali: Burmistrz Miasta Czarnków – Andrzej Tadla, przewodnicząca Rady Miasta Czarnków – Barbara Lipska, ksiądz Filip Byczyńskii dyrektor SP2 – Bożena Zembik. Dziękujemy. Zatarły się granice te małe i te duże. Bogatsi wewnętrznie duchowo i emocjonalnie widzimy się za rok. Może to Ty będziesz pierwszym głosem?   Agnieszka Bąbelczyk nauczyciel SP2 Czarnków                         
Skip to content