sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Dzień Ziemi w klasach drugich

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie uroczyście świętowali ten niezwykły dzień. Mimo zdalnej nauki nauczycielki przeprowadził szereg akcji promujących postawy ekologiczne i zdrowy styl życia. Lekcje rozpoczęły się od obejrzenia przygotowanej prezentacji na temat problemów ekologicznych naszej planety, ekologicznych zachowań , segregacji odpadów i sposobów zapobiegania zanieczyszczeniom. Następnie była piosenka pt. „Świat woła o pomoc”, zagadki i quizy z zakresu ekologii oraz zabawy ruchowe na zajęciach wychowania fizycznego. Oprócz wspólnych zajęć przyrodniczych uczniowie przygotowali  piękne plakaty promujące Dzień Ziemi i prace ekologiczne z odpadów, wykazując się dużą kreatywnością.

Obecna sytuacja zdalnej nauki nie pozwala nam wspólnie udać się na sprzątanie najbliższej okolicy, ale niektóre dzieci wykazały się wrażliwością i wspaniałą postawą małego ekologa i samodzielnie ruszyły sprzątać najbliższą okolicę. Oto efekty pracy naszych drugoklasistów:

Małgorzata Wiśniewska
 Skip to content