sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Wycieczka do Centrum Promocji Lasów Państwowych w Goraju

26 października uczniowie klasy III b i III c ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Czarnkowie wraz z panią M Wiśniewską, panią E. Grochowską, panią A. Zajdą i dwoma mamami, w ramach innowacji pedagogicznej „Z ekologią na Ty”, mieli okazję przeżyć niesamowitą przygodę w Centrum Promocji Lasów Państwowych w Goraju.

Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy w Centrum Przyrodniczym, gdzie wraz z leśnikiem oglądaliśmy przyrodnicze eksponaty, w atrakcyjny sposób przyswoiliśmy wiedze o lesie, leśnictwie i środowisku przyrodniczy. Sala Wystawy Przyrodniczej wyposażona jest innowacyjną, multimedialną ekspozycję przyrodniczą, posiada dużą liczbę eksponatów: roślin, zwierząt, ptaków czy też grzybów, wykorzystanie światła i dźwięków pochodzących wprost ze środowiska naturalnego sprawiają, że uczniowie zwiedzający salę mogli poczuć się jak w lesie.

Następnie udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która zlokalizowana jest w pięknym kompleksie leśnym. Dla jednych las – dzięki wszystkim opowieściom pana leśnika – stał się trochę magicznym miejscem, a dla innych źródłem wspaniałych obserwacji i doświadczeń. Mali przyrodnicy rozpoznawali różne liści z drzew liściastych, poznali wiele szczegółów dotyczących ludzi pracujących w lesie. Mogli zadawać mnóstwo pytań! Bo przecież las to nie tylko drzewa! Mamy tu robaki, ptaki i inne zwierzęta, gniazda, norki i dziuple, kukanie, pohukiwanie i ćwierkanie – wystarczy dobrze się rozejrzeć wokoło i nadstawić ucha. Jednym słowem, było super!

Las zadziałał stymulująco na nasze zmysły, koncentrację i łagodzenie stresu. Spożycie kiełbaski z ogniska i przygotowanych przez rodziców słodkości zapewniło uczestnikom siły do drogi powrotnej.Małgorzata Wiśniewska

Skip to content