sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Lekcja inna niż zwykle

Dnia 27 października mieliśmy niezwykłe lekcje przyrody. Odbyły się one w Centrum Promocji Lasów Państwowych w Goraju, gdzie pod opieką przewodnika zwiedzaliśmy obiekt. W sali wystawy przyrodniczej, która w nowoczesny, multimedialny sposób  przedstawia przyrodę, przyswajaliśmy wiedzę o lesie, leśnictwie i środowisku przyrodniczym. Słuchaliśmy ciekawych opowieści i poznawaliśmy las w różnych porach roku. Duża liczba eksponatów: roślin, zwierząt, ptaków czy też grzybów, wykorzystanie światła i dźwięków pochodzących wprost ze środowiska naturalnego sprawiły, że odwiedzając tę salę mogliśmy poczuć się jak w lesie. Podczas spaceru po lesie poznawaliśmy go różnymi zmysłami. Rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy leśne, warstwy lasu oraz obejmowaliśmy pnie drzew. Podczas przerwy śniadaniowej nad ogniskiem piekliśmy kiełbaski i podjadaliśmy smakołyki przygotowane przez nasze mamy. Wycieczka była bardzo udana i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Uczniowie klasy 2 a, 2 b wraz z wychowawcami.

Opracowanie: Ewa Sobkowska

Skip to content