sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

XX konkurs piosenki ludowej Malwa 2021

  21 października 2021 roku odbył się w Rosku już XX konkurs piosenki ludowej Malwa 2021. Nie mogło nas tam zabraknąć. Naszą szkołę reprezentował Dawid Dziedzic z klasy Vc w piosence „LIPKA –  CZYLI TAM ZA CHATĄ ROSŁO DRZEWO”,  duet „Iskierki” w składzie: Zofia Młynarska z klasy Vc wraz z Igą Andrzejewską z klasy IVa w piosence „PIÓRECZKO” oraz zespół „Płomyki” w składzie: Emma Brena i Zofia Ruta z klasy VIIb i Maja Smyk z klasy VIIa w piosence „WIŁA WIANKI”. W tym roku było 45 wykonań we wszystkich grupach wiekowych więc jury miało pełne ręce roboty. Po każdej kategorii następowała przerwa na obrady jurorskie, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Podczas ostatniej przerwy, panie z koła gospodyń wiejskich prężnie działających w Rosku, postanowiły nas nakarmić pożywną zupą pomidorową, która stanowi smaczną tradycję tego konkursu. Dzieciaki z naszej „dwójki” postanowiły zareklamować szkołę i każde z nich w swojej kategorii wyśpiewały drugie miejsca. Gratulujemy sukcesu! Czekamy na kolejne!

M. Zajda

Skip to content