sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

BIAŁY DZIEŃ

O balu Wszystkich Świętych śpiewała kiedyś Budka Suflera. Teraz nazwa ta nabrała zupełnie nowego znaczenia. Bal Wszystkich Świętych jest bowiem alternatywą dla imprez organizowanych z okazji Halloween. Kościół, który nie jest zwolennikiem obchodzenia w Polsce Halloween i przebierania się za duchy, kościotrupy i tym podobne, proponuje bal Wszystkich Świętych, który organizują niektóre szkoły, przedszkola i parafie. Mają one promować świętość i odrywać dzieci i młodzież od imprez na halloween w stylu zachodnim. Na Bal Wszystkich Świętych można przebrać się za anioła lub kogoś świętego. W naszej szkole, w piątek 29 października zaproponowaliśmy „biały dzień”. Każdy mógł promować świętość poprzez biały strój i otrzymać bonus – dzień bez pytania, a obie parafie zapraszały na wspomniany bal do MCK, w niedzielę – 31 października, gdzie słodyczy, napojów było co niemiara, jak też dobrej zabawy, o którą zadbali organizatorzy.

M. Zajda

 
Skip to content