Anioły w Piżamach

Nadszedł wreszcie TEN WYCZEKIWANY PIĄTEK…  7 października 2022 roku.
Na boisku szkolnym podczas długiej przerwy, przy jesiennym słońcu zgromadziły się licznie: najmłodsze Anioły w Piżamach z klas 1-3, trochę starsze Anioły z klas 4-8, a także te Najstarsze Anioły reprezentujące Grono Pedagogiczne naszej Dwójki.
Wśród oczekujących na rozpoczęcie biegu przechadzały się piękne Anielice ze skarbonkami opatrzonymi postaciami aniołów.
Muzyczny Anioł, pan Rysiu Woźniakowski, przygotował fantastyczny podkład muzyczny i wszystkim Aniołom zgromadzonym na tafli boiska zaczęły już wtedy podrygiwać nogi.
Po przypomnieniu celu akcji nasze Sportowe Anioły odtrąbiły start i wszyscy ruszyli.
Co to było za wspaniałe widowisko!
Młodzi i starzy, dziewczyny i chłopcy, Piżamowcy i Niepiżamowcy wspólnie okrążali boisko!
Każdy w swoim tempie, jedni skończyli na jednym kółku, ale byli i tacy, którzy zrobili aż 6 okrążeń!!!
Atmosfera była niesamowita, wszystkim przyświecała chęć niesienia pomocy chorym dzieciom. Wszyscy czuli, że dzieje się coś ważnego – dla Nich, ale także dla nas.
Dziękujemy wszystkim razem  i każdemu z osobna za zaangażowanie i udział w akcji „Bieg w Piżamach”.
Zespół do spraw wolontariatu, wraz z panią Sylwią Sowińską, przedstawicielami  Samorządu Szkolnego i Rady Rodziców,  przeliczył zebrane pieniądze i doliczył się kwoty: 1814,01 zł , która zostanie przekazana na konto fundacji „Zdążyć z pomocą”.
I cóż?
Czekamy na kolejne akcje i za rok spotkamy się na kolejnym „Biegu w Piżamach”! Mamy nadzieję, że w jeszcze większym składzie.
Zespół do spraw wolontariatu