sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Nie zmarnuj swojego życia”

Pod tym hasłem 30 września odbył się w naszej szkole projekt profilaktyczny prowadzony przez hip-hopowców – Besią i Dj Yonasa tworzących skład RYMcerze.  Wzięli w nim udział uczniowie klas 6, 7 i 8. Realizowany projekt miał na celu pogłębienie wiedzy uczniów naszej szkoły na temat konsekwencji zdrowotnych i społecznych wynikających z używania substancji psychoaktywnych, prowadzących do uzależnień, zachowań agresywnych i kryminogennych oraz promowanie wśród dzieci i młodzieży zachowań i postaw asertywnych przed destruktywnymi zachowaniami, a także mody na życie bez uzależnień w tym m.in.: zdrowego i aktywnego stylu życia, rozwoju osobistego, edukacyjnego oraz działań pro-społecznych i wolontariackich. Bęsiu i Dj Yonas na przykładach z własnego życia i błędów, które w nim popełnili zmusili naszą młodzież do głębokiej refleksji nad swoim postępowaniem. Zachęcali do odrzucenia niewłaściwych zachowań, wybierania odpowiednich autorytetów i dostrzeżenia swoich mocnych stron, aby nie zmarnować swojego potencjału. Wszystko to odbyło się poprzez fantastyczną interakcję z naszą młodzieżą, bez „zadęcia i patosu” w towarzystwie muzyki hip-hopowej, która w pełni trafiła do naszych uczniów.
„Nie Zmarnuj Swojego Życia! Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji. Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się. Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj.” – Bęsiu i Dj Yonas
Opracowanie:
Katarzyna Kicza
Skip to content