sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Dlaczego warto się uczyć?

          Odpowiedź na to pytanie jest zależna od stopnia dojrzałości człowieka. Każde dziecko w przedszkolu kocha naukę, bo uczy się poprzez zabawę. Większość uczniów w podstawówce już jest zniechęcona nauką, podobnie jest z uczniami w gimnazjum. Młodzież w liceum do nauki podchodzi na serio, wiedzą, że dzięki zdobytej wiedzy dostaną się na wymarzone studia, a co za tym idzie do wymarzonej pracy. Oczywiście nie można generalizować, od tej zasady są wyjątki.

         Moim zdaniem, warto zdobywać wiedzę, z którą chcemy związać naszą przyszłość, co nie znaczy, że inne dziedziny mają iść w zapomnienie. Skupmy się na lekcjach ulubionych, tych które sprawiają nam przyjemność przy nauce.

Dzięki wiedzy, którą zdobędziemy będziemy umieli wyrażać swoje opinie i emocje. Staniemy się bardziej kulturalni i odpowiedzialni, ukształtujemy swoją oryginalną osobowość.

Nauka to również pasja. Moją pasją jest jeździectwo i ono nauczyło mnie kilku rzeczy. Jeździec nigdy nie ma kasy w portfelu oraz to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Każdy z nas powinien mieć pasję, która go czegoś nauczy, bo odwaga, wiara w siebie i innych to połowa sukcesu życiowego.

Szkoła to piękne miejsce, bez którego żaden człowiek by nie przeżył. Często w wakacje tęsknię za przyjaciółmi z klasy, „przypałami” na lekcjach i superprzerwach pomiędzy lekcjami. Kto by nie chciał chodzić do szkoły? Pierwszorzędne miejsce, gdzie można miło spędzić czas i się czegoś nauczyć. Są chwile, kiedy jest bardzo ciężko, ale ten czas kiedyś minie, bo nic nie trwa wiecznie.

          Wielu dorosłych oddało by wszystko, aby wyrwać się z szarej rzeczywistości i wrócić do szkoły, tak więc doceniajmy to, że jesteśmy uczniami i mamy jeszcze czas na naukę i rozwijanie swoich zainteresowań, ponieważ to wszystko, co na razie mamy. Gdy opuścimy po raz ostatni mury szkoły nabyta wiedza przyda nam się w znalezieniu pracy, w znalezieniu swojego miejsca na ziemi i usytuowaniu się w życiu. Tak, więc czy warto się uczyć? Na to musi sobie każdy z was odpowiedzieć sam.

Koło dziennikarskie
Bartosz Wicher

Skip to content