sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Samotni w tłumie”

Klasy II na przedstawieniu „Samotni w tłumie”

         21 lutego 2017r. ok. godz. 11:40  uczniowie klasy II c, II d i II e wybrali się pod opieką p. Sylwii Sowińskiej, p. Izabeli Skrzypczak- Szutowicz i p. Leszka Molskiego do czarnkowskiego kina na spektakl przygotowany przez  Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu pt. „Samotni w tłumie”.

         Po przybyciu na salę i zajęciu miejsc wygasły światła i wszystkie dotychczasowe szmery zamilkły. „Od początku pokaz nie wydawał się być za ciekawy ze względu na brak głosów i prawie całkowitą ciemność. Na scenie był widoczny tylko cień jakiejś kobiety i było słychać odpowiadającą jej ruchom muzykę. Jednak z każdą chwilą akcja nabierała tempa i nie dało się odciągnąć od niej wzroku”– mówiła jedna z uczennic, będąca na spektaklu. Ten tajemniczy początek zapowiadał jednak ważną i bardzo aktualną tematykę dotyczącą problemów współczesnego świata. Jak na każdym pokazie były sceny bardzo zabawne, gdy sala wybuchała głośnym śmiechem, jak i sceny smutne i wzruszające, gdy niektórym zakręciła się łezka w oku. Na pewno każdy z oglądających „Samotnych w tłumie” zastanowi się nad tym, dokąd i po co tak pędzić?, czy ten pośpiech ma sens?, kto jest obok mnie?, może ktoś mnie potrzebuje?

         Po zakończeniu spektaklu wróciliśmy na ostatnią lekcję pełni wrażeń i emocji, które pozostają w nas do dzisiaj. 

 

Katarzyna Izydor kl. II e

Skip to content