sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Szkolny Dzień Profilaktyki

24. stycznia 2017 r. w auli szkolnej naszego gimnazjum odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Hasło przewodnie podczas tegorocznego wydarzenia brzmiało następująco: Bądź asertywny – walcz z przemocą, agresją, uzależnieniami. By stało się zadość z tego miejsca należałoby podziękować za organizację tego dnia pani Marii Stachowiak i pani Aleksandrze Leśnej – Rybarczyk, co niniejszym w imieniu wszystkich, czynię.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 10:50. W auli zebrali się wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami. Po zajęciu miejsc nastąpiło krótkie przywitanie pani pedagog z zebranymi oraz spotkanie z sympatyczną panią policjant mł. asp. Justyną Przybył. Temat, którym zajęła się funkcjonariuszka, dotyczył przemocy i agresji, jak sobie z nimi radzić,  a także o ich skutkach prawnych.

Po krótkiej przerwie uczniowie klasy II C zaprezentowali projekt edukacyjny pt. Sąd nad papierosem. Wynik ich pracy mogła oglądać i oceniać cała społeczność szkolna.

Nie zabrakło również przedstawienia profilaktycznego Koło fortuny, które wręcz perfekcyjnie zagrała nam młodzież ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Przylesie” w Czarnkowie.

Następną, już ostatnią formą pokazową były krótkie scenki zagrane przez kilka osób z każdej klasy, dotyczące asertywności. Największe uznanie uzyskali uczniowie z klasy III B, ze względu na świetną grę aktorską, oraz bardzo zabawny przekaz. Scenka ta najbardziej wyróżniała się pośród innych, również nagradzanych gromkimi brawami.

W ramach Dnia Profilaktyki zadaniem dla uczniów każdej klasy było wykonanie gazetki ściennej na temat asertywności. Dodatkową czynnością wymagającą wykorzystania odrobiny kreatywności było ułożenie krótkiego wierszyka związanego z uzależnieniami. Rymowanki składały się z dwóch strof, gdzie każda zawierała po cztery wersy. Estetycznie zapisane teksty na karcie A1, zostały wyeksponowane na korytarzach szkoły, byśmy mogli zapoznać się z efektami pracy innych uczniów i nie zapomnieli o ważnym aspekcie naszego życia, jakim jest sztuka mówienia NIE.

                                                                                                                                                  Koło dziennikarskie

                                                                                                                                                   Aleksandra Kusiak

                   

 

                   

 

                   

 

                   

 

                   

 

                  

 

                  

 

                 

 

 

Skip to content