sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w Piłce Koszykowej dziewcząt

     20 marca (poniedziałek) 2017 r. w hali sportowo-widowiskowej w Trzciance odbyły się Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w Piłce Koszykowej dziewcząt z Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie, Gimnazjum z Świętej, Gimnazjum nr 4 w Pile oraz Gimnazjum w Jędrzejewie.

     Publiczne Gimnazjum w Czarnkowie reprezentował zespół w składzie: Magdalena Geremek, Michalina Dydo, Anna Skowron, Justyna Ryżek, Agnieszka Sobczak, Kinga Borowiak, Joanna Łuczak, Roksana Wilk, Julia Szuta, Alicja Mądrowska, Klaudia  Nitka i Pola Rączka.

     Mistrzostwa rozpoczął mecz, który rozegrał się między reprezentacją Gimnazjum w Jędrzejewie oraz Gimnazjum w Świętej i zakończył się wynikiem 37:31 dla Jędrzejewa. Drugim meczem był mecz naszych reprezentantek przeciwko Gimnazjum nr 4 w Pile. Był to bardzo ciężki mecz dla zespołu czarnkowskiego i mimo że dawały z siebie wszystko, mecz zakończył się bezkonkurencyjnie zwycięsko dla reprezentacji Piły wynikiem 59:12. Następna rozgrywka odbyła się o trzecie miejsce między drużyną z Czarnkowa i Świętej. Był to chyba najtrudniejszy, ale i najszczęśliwszy mecz drużyny z Czarnkowa. Do ostatnich minut gry nie było wiadome kto wygra, ponieważ gdy jedna drużyna wychodziła na prowadzenia, druga natychmiast wyrównywała wynik. W tym meczu szczególnie zadebiutowała Magdalena Geremek, która w ostatniej minucie wyprowadziła drużynę na prowadzenie. Naszą wygraną w tym meczu przypieczętowała równie świetna zawodniczka: Michalina Dydo, która w ostatnich dziesięciu sekundach trafiła do kosza. W tym spotkaniu dziewczyny z Czarnkowa dały z siebie sto dziesięć procent, cała drużyna dokonała wszelkich starań, aby jak najlepiej wypaść na tym turnieju. Ostatnim meczem tego spotkania, decydującym o tym kto zajmie pierwsze miejsce, był mecz między Gimnazjum nr 4 w Pile oraz Gimnazjum w Jędrzejewie. W tym roku Gimnazjum w Pile pokazało na co ich stać i po dziesięciu latach debiutowania Gimnazjum w Jędrzejewie, reprezentacja pilska wygrała wynikiem 53:18.

Barbara Kaczmarek, III c

Skip to content