sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Afryka Nowaka

W ramach Szkolnego Koła Krajoznawczego – Turystycznego grupa uczniów pod opieką pani Anny Jahnz udała się do Miejskiego Centrum Kultury na otwarcie wstawy pt.: „Afryka Nowaka”. Mieliśmy okazję spotkać się z uczestnikiem sztafety, podróżującej śladami Pana Kazimierza – Norbertem Skrzyńskim.

Kazimierz Nowak w latach 1931-1936 samotnie przebył na rowerze, pieszo, pociągiem, czółnem i wierzchem 40 tysięcy kilometrów kontynentu afrykańskiego. Zadaniem członków Stowarzyszenia Afryki Nowaka było jak najlepiej odzwierciedlić trasę, którą niegdyś pokonał podróżnik z Boruszyna. W Afryce pozostawili oni po sobie ponad 80 okolicznościowych tabliczek upamiętniających trasę i wyczyn  pana Nowaka.

Na otwarciu wystawy mogliśmy obejrzeć film poświęcony Kazimierzowi Nowakowi, a także zdjęcia i nagrania z wyprawy sztafety. Na sam koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Panem Norbertem i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Patrycja Kasprzak III D

          

         

         

Skip to content