sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Drzwi otwarte” w Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie

     Promocja szkoły to standard jakości pracy placówek oświatowych. Nasza szkoła dba o  kształtowanie pozytywnego wizerunku w środowisku oraz upowszechnia swoje osiągnięcia. Rozpoznaje oczekiwania edukacyjne środowiska i stosownie do nich kształtuje swoją ofertę edukacyjną. Ponadto szkoła potrafi pozyskać sojuszników wspierających jej działalność. Nauczyciele, uczniowie i rodzice podejmują działania służące pożytkowi lokalnej społeczności.
W ramach zmian związanych z reformą oświaty Publiczne Gimnazjum w Czarnkowie od 01 września 2017 roku zostaje przekształcone w Szkołę Podstawową nr 2 która będzie prowadziła oddziały gimnazjalne. W budynku przy ulicy Wronieckiej 136 pojawią się klasy I , IV, VII szkoły podstawowej. 

Aby zaprezentować uczniom i rodzicom naszą bazę i możliwości  zorganizowaliśmy w sobotę 25 marca 2017 roku Drzwi Otwarte.           

 Aby  „Drzwi otwarte ” wypadły dobrze, zadbaliśmy o odpowiednie nagłośnienie imprezy. „Drzwi otwarte ” stały się wizytówką szkoły, gdyż do pracy przy ich organizacji zmobilizowani byli wszyscy przedstawiciele społeczności szkolnej, zarówno dyrekcja, nauczyciele i uczniowie, a także rodzice uczniów. Zadbaliśmy o dobry czas dla zaplanowanej imprezy i rozpropagowanie informacji o organizowanym przez nas dniu, by dotarła ona do wszystkich zainteresowanych. Bardzo pomógł nam w tym ksiądz proboszcz Paweł Morasz  któremu bardzo dziękujemy. Gościliśmy w tym dniu w szkole  przewodniczącego RM – Andrzeja Tadlę, wiceburmistrza – Grzegorza Kaźmierczaka, przewodniczącego Rady Rodziców – Zbigniewa Zalewskiego którym rodzice mogli zadawać pytania związane z reformą oświaty w naszym mieście. 

      Przygotowaliśmy prezentację multimedialną „Co w szkole piszczy”.  Uatrakcyjniliśmy pobyt rozmaitymi rozgrywkami sportowymi, muzycznymi, wizualnymi. Przygotowaliśmy pracownie oraz przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy zajęcia pokazowe prezentując, jak pracują nauczyciele i uczniowie na lekcjach w naszej szkole. I tak np. na geografii można było obejrzeć kolekcję skał, minerałów, skamieniałości. Dowiedzieć się  wielu ciekawostek z różnych części świata, czy pograć w grę „Geoguessr”. Na chemii dzieci miały możliwość pobawić się wskaźnikami zmieniającymi kolory, oraz wykonać kilka doświadczeń chemicznych m.in. spalanie magnezu, otrzymywanie i wybuchowe spalanie wodoru, czy wykrywanie dwutlenku węgla. W auli oprócz podziwiania wokalnych występów zespołu „Zarys”, można było nauczyć się gry na dzwonkach chromatycznych takich utworów jak: „Wlazł kotek na płotek”, „Były sobie kurki trzy”, „Pojedziemy na łów”.Na biologii wykonywaliśmy następujące doświadczenia: wykrywanie skrobi w ziemniaku, bananie, jabłku za pomocą płynu Lugola, obserwacja pod mikroskopem przygotowanych preparatów skórki liścia spichrzowego cebuli, przygotowanie i obserwacja preparatów z wody pochodzącej z jeziora, wykonywanie zadań biologicznych na tablicy interaktywnej.

         Rodzice, dzieci i uczniowie mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez rodziców obecnych uczniów: pyszne ciasto i kawa, które można było skonsumować przy naszym sklepiku ze zdrową żywnością.

       Najważniejszym dla nas było doprowadzenie do otwartej i aktywnej wymiany myśli między tymi, którzy już są ze szkołą związani oraz tymi, którzy mogliby się z nią połączyć w najbliższym czasie. To przedsięwzięcie miało również na celu zainteresować ofertą edukacyjną placówki, jak i atrakcyjnym miejscem spędzania wolnego czasu podczas zajęć pozalekcyjnych. Mamy nadzieję, że Drzwi Otwarte rozwiały wątpliwości rodziców dotyczące nowej  szkoły w której od 01 września 2017 roku będą uczyły się ich dzieci.

      Sami nauczyciele pracujący w naszej szkole doszli do wniosku, że żadna, nawet najdoskonalsza metoda nauczania nie będzie wystarczająca, jeśli my nie będziemy dla uczniów autorytetami.Bo chodzi nie tylko o to, co robimy, ale też o to, kim jesteśmy. Młodzież potrzebuje przewodników i mistrzów ucząc się przez obserwację i naśladownictwo. Postaramy się sprostać oczekiwaniom rodziców i uczniów, by czuli się przez nas doceniani i szanowani i chcieli podążać za naszym przykładem.

 

                                                                                                                                              Małgorzata Zajda

                                                                                                                         Publiczne Gimnazjum w Czarnkowie.
 

Skip to content