sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

I miejsce naszych uczennic w konkursie języka polskiego!

         6 kwietnia 2017r. pod opieką pani Sylwii Sowińskiej my, uczennice klasy II d naszego gimnazjum:  Zuzanna Urbanowicz, Pola Rączka, Marta Kubisiak, byłyśmy na Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Polskiego pt. „W leśnym uroczysku” w Zespole Szkół im. Leśników Polskich w Gębicach.

         W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z Gębic, Czarnkowa, Romanowa Dolnego, Jędrzejewa i Kuźnicy Czarnkowskiej. Konkurs był podzielony na 2 etapy: indywidualny i grupowy.  W 1. etapie pisałyśmy test wiedzy polonistycznej i przyrodniczej. Potem były zadania grupowe. Pierwsze  z nich polegało na uzupełnieniu tekstu dyktanda o żubrach. W kolejnym zadaniu trzeba było wymyślić 6 haseł dotyczących właściwego zachowania w lesie na podstawie dwóch tekstów. Na wielkim, białym brystolu narysowałyśmy dużą, drewnianą tabliczkę z sękami, a na niej zapisałyśmy rady, do których zalecamy się stosować: Nie zbieraj nieznanych grzybów!, Chodź wyznaczonymi ścieżkami!, Zaprzyjaźnij się z lasem!, Nie szalej! [przyp. red. szalej to trująca roślina leśna]. Ostatnie zadanie było bardzo ciekawe. Napisałyśmy opowiadanie, w którym trzeba było umieścić podane słowa klucze. Między dwoma etapami czekał na nas poczęstunek  w postaci przepysznego ciasta drożdżowego i słodziutkich cukierków. Można było też zrobić sobie smakowitą herbatę i kawę ( choć jej smak w dużym stopniu zależał od umiejętności zaparzającego), a przemiłe dziewuszki pomagały w potrzebie, np. zaprowadziły nas do toalety, podawały długopisy. Na wyniki czekałyśmy kilkanaście minut. Nie stresowałyśmy się , bo wiedziałyśmy, że znakomicie nam poszło. Nie omyliłyśmy się.  W teście indywidualnym Pola i Marta zajęły ex aequo, z jeszcze jedną dziewczyną z Romanowa Dolnego, 3 miejsce. W konkursie grupowym byłyśmy najlepsze i zwyciężyłyśmy.
         Według nas najbardziej kreatywnym zadaniem było napisanie opowiadania. Najlepszy mimo wszystko był poczęstunek. Nagrody też nas nie ominęły. Wygrałyśmy słowniki. To był wspaniały dzień!

Marta Kubisiak i Pola Rączka z klasy II d

       

       

Skip to content