sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Wśród tulipanów i jezior…

Dnia 2 maja 2017 roku, my – trzecioklasiści z klubu SKKT – razem z panią  Anną Jahnz i panią Jolantą Łukaszewską udaliśmy się na wycieczkę do krainy 100 jezior. Wyjechaliśmy około godziny 9.  Pierwszym punktem programu były Międzynarodowe Targi Tulipanów w Chrzypsku Wielkim. Jest to niewielkie miasteczko koło Sierakowa, które jest nazywane polską Holandią. Słynie z tego, że rozciągają się tam ogromne dywany tulipanów, które mieliśmy okazję zobaczyć. Po spacerze wśród kwiatów mieliśmy chwilę dla siebie. Zauważyliśmy wesołe miasteczko, w którym najciekawszy wydał nam się byk. Bartek jako jedyny odważny zdecydował się wsiąść na byka i utrzymać się na nim jak najdłużej. Całkiem dobrze mu to wychodziło.

 Kolejnym punktem wycieczki był Sieraków. W Sierakowie poszliśmy na spacer nad Wartę, a później zjedliśmy najlepsze lody w całym mieście! Następnie udaliśmy się nad Jezioro Jaroszewskie. Latem jest to najczęściej odwiedzane miejsce w Sierakowie. Robiliśmy wiele zdjęć na pomoście, bo każdy chciał wygrać ogłoszony przez panią Jahnz konkurs na najbardziej szalone zdjęcie. Woda nie była za ciepła, więc nie mogliśmy się wykąpać 🙁

 Około godziny 15. przyjechaliśmy do Czarnkowa. Pogoda wcale nas nie odstraszyła i czekamy już na następną wycieczkę do Wągrowca, Ryczywołu i Rogoźna. Musimy zobaczyć na własne oczy, czy bifurkacja Nielby i Wełny to mit czy prawda.

                                                                                                                                                    Ania Skowron 3a

       

                          

                                       

       

             

Skip to content