MATEMATYKA NA SZÓSTKĘ

Dobry matematyk potrafi dostrzegać fakty, matematyk wybitny – analogie między faktami, zaś matematyk genialny – analogie między analogiami. (Stefan Banach )

W naszym gimnazjum, 22 .05.2017r. odbył się konkurs matematyczny

„ Matematyka na szóstkę”. Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki wśród młodzieży gimnazjalnej, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych, podnoszenie poziomu wiedzy oraz odniesienie wiedzy matematycznej do doświadczeń z życia codziennego. Konkurs cieszył się zainteresowaniem , startowało 34 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Uczestnicy  rozwiązywali test składający się z 15 zadań zamkniętych i otwartych, za które mogli uzyskać 35 punktów.

Wyniki konkursu:

1. w kategorii klas pierwszych:

I miejsce  Jakub Raczewski kl.Ib

II miejsce  Kacper Lubkowski  kl.Ie

III miejsce Michał Szwedek kl.Ib

1. w kategorii klas drugich:

I miejsce  Anna Fąferek kl.IIc

II miejsce Julia Kołodziejczak kl.IIa

III miejsce Agata Sołtysiak kl.IIa

1. w kategorii klas trzecich:

I miejsce  Mateusz Magdziarz kl.IIIb

II miejsce  Joanna Ładyko kl.IIId

III miejsce Żaneta Rosada kl.IIId

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone w czerwcu na koncercie „Najlepszy z najlepszych”.

Organizator konkursu: nauczyciel matematyki  Ewa Wenz