sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Wycieczka do Warszawy

Dnia 10 maja 2017 r. odbyła się trzydniowa wycieczka do Warszawy. Brały w niej udział klasy  1A, 1B oraz kilka osób z klasy 1C. Zwiedzaliśmy najpopularniejsze wśród turystów miejsca w stolicy.  

Wyjechaliśmy o godz. 6.00 rano , spod budynku naszej szkoły. Po przyjeździe na miejsce, jako pierwsze zwiedziliśmy Zamek Królewski, Stare Miasto oraz pomnik Syrenki, a następnie zakwaterowaliśmy się w Domu Pielgrzyma Niepokalanów. 

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzenia Centrum Nauki Kopernik. Jest to jedyna taka nowoczesna placówka, której zadaniem jest zaciekawienie nauką – mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzenie doświadczeń na interaktywnych wystawach.  450 eksponatów zgromadzonych zostało w 6 galeriach tematycznych. Mogliśmy je dotykać, wąchać, smakować i przeprowadzać własne eksperymenty.

Następnie odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury i Nauki oraz Cmentarz Zasłużonych na Powązkach. Wspaniały, choć męczący dzień zakończyliśmy obiadokolacją.

Ostatni, trzeci dzień zdecydowanie był dla nas najsmutniejszy. Bardzo podobało nam się w Warszawie i z chęcią zostalibyśmy jeszcze parę dni.

Obejrzeliśmy park Łazienkowski z Pomnikiem Chopina i Pałac „Na Wodzie”. Udaliśmy się na spacer Krakowskim Przedmieściem, a następnie wróciliśmy do autobusu, żegnając naszą piękną stolicę.

Zmęczeni, pełni wspaniałych wspomnień wróciliśmy do szkoły około godziny 22:00. To była niesamowita wycieczka, dzięki której wiemy, jak naprawdę wygląda życie w Warszawie.

Natalia Nowotna  I B

 

 

 

 

                

            

         

         

          

        

 

 

 

 

Skip to content