sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Konkursy z fizyki rozstrzygnięte”

W ostatnim czasie w Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie jak co roku uczniowie mieli szansę na wykazanie się. Tym razem mogli wziąć udział w dwóch konkursach fizycznych.

Do dnia 1 czerwca 2017 roku można było składać zdjęcia na konkurs pt. „Zjawisko Fizyczne w fotografii 2016/17”. Co roku uczestnicy konkursu wykazują się ogromną kreatywnością, spostrzegawczością oraz wiedzą. Wydrukowane zdjęcia mogły być różnej wielkości i mogły przedstawiać w zasadzie każde zjawisko, co dawało uczniom pole do popisu. Każde zdjęcie powinno być opatrzone nazwą przedstawionego zjawiska fizycznego. W konkursie udział zdecydowało się wziąć aż 45 osób, więc komisja pod przewodnictwem mgr Jolanty Łukaszewskiej miała niełatwe zadanie. Komisja pod uwagę brała m.in. pomysłowość autora, unikalność zjawiska oraz wrażenie artystyczne zdjęcia. Oto wyniki konkursu:

I miejsce  Kamila Kraśniewska III e

II miejsce  Aleksandra Bielejewska III c

II miejsce  Dawid Płócienniczak II c

III miejsce  Adam Dołhań III e

III miejsce  Zofia Molska III e

IV miejsce  Zuzanna Gąsiewicz III e

IV miejsce  Zuzanna Kosicka III a

V miejsce  Wiktoria Kasperkowiak III c

 

6 czerwca 2017 roku odbył się konkurs dla uczniów klas drugich i trzecich o nazwie „Najlepszy fizyk”. Konkurs miał formę testową i obejmował zakres wiedzy nabytej podczas nauki w gimnazjum. W kategorii klas drugi udział wzięły trzy osoby. Na podium stanęły kolejno: Zuzanna Urbanowicz z klasy II d, Anna Fąferek z klasy II c oraz Aleksandra Bielejewska z klasy II e. Z klas trzecich w konkursie wzięło udział osiem osób. I miejsce zdobył Mateusz Magdziarz z klasy III b, II – Kamila Kraśniewska z klasy III e, a III miejsce zajęła Zuzanna Kosicka z klasy III a.

Wszystkim laureatom obu konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Oto zwycięskie zdjęcia: 
Prezentacja do pobrania

Skip to content