sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

NAGRODY DLA NASZYCH UCZENNIC W FINALE V EDYCJI KONKURSU ,,Jestem Polakiem”

             5 czerwca 2017 roku w Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie odbył się finał V edycji konkursu o nagrodę Posłanki na Sejm RP Marii Małgorzaty Janyska pod hasłem „Polska i Unia Europejska – 60 rocznica podpisania Traktatów Rzymskich”.

            W obecności Pani Poseł i zaproszonych gości w pięknej scenografii, którą tworzyły uczniowskie prace przygotowane na konkurs, odbyło się wręczenie nagród laureatom  w trzech modułach: plastycznym, filmowym i literackim. Wszyscy, którzy przybyli na wielki finał, mogli obejrzeć wystawę plakatów i nagrodzone filmy oraz wysłuchać najciekawszych fragmentów opowiadań i dzienników napisanych przez dzieci i młodzież na temat: „Jak Unia Europejska wpływa na moje –nasze codzienne życie". Wręczanie nagród było przeplatane piosenkami prezentowanymi przez zespół wokalny „Zarys” z naszego gimnazjum.

            Kapituła konkursu doceniła talent i umiejętności polonistyczne naszych uczennic w kategorii literackiej, przyznając im nagrody: Katarzynie Izydor z klasy II e  za zajęcie II miejsca i Joannie Just z klasy II c za zajęcie III miejsca. Oprócz dyplomów i upominków szczególnym wyróżnieniem jest to,  że dziewczęta wezmą udział w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez Panią Poseł dla wszystkich laureatów konkursu.

Serdecznie gratuluję moim uczennicom i życzę kolejnych sukcesów !

Sylwia Sowińska

 

          

 

Skip to content