sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Bądź nowoczesny, korzystaj z kodów QR! To nasz klucz do tajemniczych wrót!

Od wtorku 26 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie,

z okazji Europejskiego Tygodnia Języków przekroczyli bramę, za którą można znaleźć mnóstwo ciekawych informacji.

Za pomocą darmowej aplikacji pobranej na komórkę, uczniowie zmienili swoje mobilne urządzenie w skaner kodów QR. Kody można znaleźć na drzwiach sal lekcyjnych w naszej szkole. Prowadzą one do filmików i stron internetowych przydatnych w nauce języków obcych. O co w tym chodzi? 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie: • ponad 200 języków europejskich • 24 języki urzędowe UE • około 60 języków regionalnych i języków mniejszości • wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata. Dlaczego ustanowiono Europejski Dzień Języków? Jest on okazją do: • popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie • promowania różnorodności językowej i kulturowej • zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków, ponieważ znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty, ułatwia znalezienie pracy i stymuluje rozwój przedsiębiorstw. Zapraszamy Was do zabawy!  
       
play-sharp-fill
Skip to content