sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych -najdłuższe święto w szkole! Jak będziemy świętować w październiku 2017r.?

Tegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:

„Książka łączy nas” Przez cały miesiąc biblioteka będzie zaskakiwać swoich czytelników, odwiedź nas koniecznie. Na wypożyczających czekać będą m.in.: słodkie wypożyczenia, słuchowiska, konkursy, gry.

Pierwszy tydzień upłynie nam na słuchaniu. Podczas długich przerw będzie można posłuchać m.in. wierszy Juliana Tuwima, baśni: Kopciuszek, Królewna Śnieżka. Utwory będą czytać nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Drugi tydzień to czas konkursów plastycznych i fotograficznych.   Konkurs plastyczny: ”Mój ulubiony bohater literacki” technika dowolna – prace należy oddać do biblioteki do 31.10.2017r. Konkurs fotograficzny: „Z książką mi do twarzy” Konkurs polega na wykonaniu ciekawej fotografii, której tematem jest osoba czytająca książkę, a dokładniej „przyłapana na czytaniu” Zdjęcie należy dostarczyć do biblioteki na  pendrive lub w formie papierowej do 31.10.2017r.   W trzecim tygodniu podczas przerw odbędą się mini konkursy. Uczniowie wezmą udział w szkolnej grze literackiej „Witajcie w naszej bajce” Czwarty tydzień to czas, na kolejną edycję konkursu „Mistrz pięknego czytania”  (24.10.2017r.)  

Regulamin konkursu

konkurs przeznaczony jest dla klasy IV, VII, II, III, głównym zadaniem konkursowym będzie przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu z ulubionej książki i oczarowanie słuchaczy – czas prezentacji maksymalnie do 2 minut,  Kryteria oceny przy ocenie czytania komisja konkursowa będzie brała pod uwagę zarówno poprawność warsztatową, jak i stronę emocjonalną przekazu,   Nagrody komisja konkursowa przyzna tytuły mistrza i wicemistrza pięknego czytania, wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy, a wyłonieni przez jury – nagrody książkowe, oraz oceny z języka polskiego.     Do zobaczenia w bibliotece 🙂    
Skip to content