sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Nie- dopalaczom. Spotkanie klasy 2B z panią Grażyna Libront – przedstawicielem Sanepid-u.

Tak, jak w zeszłym roku, dzięki propozycji pani Lasockiej, mamy Szymona, 26 września 2017 roku nasza klasa 2 B, spotkała się w ramach lekcji wychowawczej, z przedstawicielem SANEPID.

Pani Grażyna Libront poprowadziła spotkanie na temat skutków zażywania dopalaczy.  Zobaczyliśmy budzące grozę filmy, które uświadomiły nam, jak bardzo niszczy się organizm, poprzez zażywanie niedozwolonych środków. Pani prowadząca zajęcia podkreśliła, że nie ma bezpiecznych dopalaczy, bo tak naprawdę nie wiadomo co one zawierają i jaki mają skład. Śmiercią może skończyć się nawet jednorazowa „przygoda” z dopalaczami.

Dowiedzieliśmy się, że efektem działania dopalaczy mogą być kolorowe wizje, ale także przerażające halucynacje, którym towarzyszą zawroty głowy, bełkotliwa mowa, niekontrolowane zachowania, stany lękowe, drgawki, problemy z oddychaniem, zaburzenia koordynacji, ataki szału, koszmary.

Substancje tego rodzaju działają na ośrodkowy układ nerwowy, prowadząc do przyspieszonej akcji serca, wzrostu tętna i ciśnienia krwi. Efektem finalnym zażywania tych środków odurzających są choroby psychiczne, a nawet śmierć.

Uważamy, że dzięki takim spotkaniom stajemy się mądrzejsi, ponieważ posiadamy więcej wiedzy na temat szkodliwych skutków zażywania dopalaczy, przez co jesteśmy świadomi, jakie niosą niebezpieczeństwa.

Natalia Nowotna klasa 2 B gimnazjum

Skip to content