sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Wycieczka do Berlina

Dnia 20 października 2018r. razem z uczniami klas VII b, II a, II b, III c, III e pojechaliśmy na wycieczkę do Niemiec.
Naszą  pierwszą atrakcją było obejrzenie znajdującego się nad Sprewą  najdłuższego zachowanego odcinka  tzw.   „ Muru Berlińskiego”.  Kawałek dalej zobaczyliśmy Reichstag od strony zachodniej i ogromną Wieżę Telewizyjną. Później przejechaliśmy najsłynniejszą ulicą Berlina, a mianowicie Unter den Linden, a następnie udaliśmy się nad Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Tam zaś nasz przewodnik oznajmił nam, że składa się on z 2711 betonowych bloków i że nie znajdują się one w przypadkowym miejscu… Przeszliśmy przez Bramę Brandenburską, co bardzo wiele osób zaskoczyło, że nie jest ona taka mała jak na zdjęciach. Zwiedziliśmy różne aleje berlińskie, kupowaliśmy pamiątki, podziwialiśmy  niesamowitą architekturę oraz dzięki naszemu przewodnikowi poznawaliśmy ciekawą historię Berlina! Mieliśmy okazję odwiedzić Muzeum Pergamonu, czyli jedno z najbogatszych na świecie zbiorów sztuki antycznej, gdzie zobaczyliśmy elementy z różnych zakątków świata. Natomiast największą atrakcją było Muzeum Techniki ze Spektrum. Każdy z nas mógł wykorzystać swoją  dotychczas zdobytą wiedzę! Cała wycieczka minęła bardzo szybko i na pewno nikt nie żałuje, że na nią pojechał, a Berlin zdecydowanie pozostanie w naszej pamięci na długo.

Oliwia Dykaw kl. III c

                                                                                                  
Skip to content